Prindi

Portugal

Hooaeg: september-oktoober

Peamine sihtkoht: Algarve

 

Portugal on alati hoidnud silma peal ookeanil, mis on teda toitnud ja andnud talle võimaluse oma võimu laiendada. Tegemist on ühe ruraalsema regiooniga Euroopa lääneosas.

 Portugali Vabariik asub Pürenee poolsaare edelaosas, lisaks pikale Atlandi ookeani rannikualale jagab riik maismaapiiri Hispaaniaga.

Mägise Portugali põhjaosa lumised talved meelitavad kohale palju suusaturiste. Igal aastal külastab riiki enam kui 30 miljonit turisti, kellest suurem osa läheb puhkust veetma riigi lõunarannikul asuvasse Algarve regiooni, mis on tuntud eelkõige oma laiade liivarandade ja soojade ilmade poolest. Külastajaid tõmbab ligi ka Portugali arhitektuur, eriti Manuel I ajal (1495-1521) loodu ning keraamika, pitsid, vaibad ja muud käsitööesemed. Riigis on Euroopa ühed ilusaimad golfiväljakud.

 

ALGARVE: surematuks lauldud Euroopa paradiis

Asukoht: Algarve on mandri-Portugali lõunapoolseim regioon.

 

Reisisihi valik: Algarve rannajoon jaguneb selgestieristuvateks osadeks. Lääne pool pakub klassikalisi postkaardi-maastikke, sh fantastiliste kaljurahnude vahele peituvaid lahesoppe. Rannikuala kõige eksootilisem osa jääb Lagose, Armacao de Pera ja Albufeira kuurortide alale. Lääne osa ilmestavad pigem kaljud kui liiv. Ida pool moodustavad rannikulähedased, lummavad saared katkematu ahela. Saari on lihtne külastada praamidega, mis väljuvad kõikidest kuurortidest. Ida pool on vähem turiste, rannad pakuvad mitmekülgseid veespordivõimalusi.

Puhkus Algarve piirkonnas täiendab teie ajalooliste teadmiste pagasit. Linnades ja linnakestes leidub hulgaliselt Rooma templeid, rikkalikult kaunistatud kirikuid, merekindluseid ja suursuguseid ajaloo monumente.

 

Ilm: Lõunaosas paiknev Algarve piirkond on valdavalt kuiv ja päikesepaisteline.

Keskmised õhu-ja veetemperatuurid

KUU

V

VI

VII

VIII

IX

X

ÕHK

22

25

28

28

26

22

VESI

17

19

21

22

21

19

 

 

NB! Tšarterlennud Tallinnast, ümberistumisega Vilniuse lennujaamas! Lennud toimuvad reedeti!

Infot reisipakettide kohta saate Tartu Reisibüroo kontorist Aleksandri 8 Tartu või tel: 734 4190!

 

info: 52 58 426