Prindi

Sitsiilia

Hooaeg: september-oktoober 

Asukoht: Sitsiilia on Itaalia autonoomne piirkond, Vahemere kõige suurem saar pealinnaga Palermo. Sitsiilia külgneb põhjas Türreeni merega, kirdes on ta Messina väinaga eraldatud Apenniini poolsaarest, idas külgneb Joonia merega, edelas on Sitsiilia väinaga (kunagine Aafrika meri) eraldatud Aafrikast. 

 

Piirkonnad: Cefalu/Giardini/Naxos/Letojanni/Taormina Mare

 

 

Reisisihi valik: Sitsiilia - see on võti Itaaliast arusaamiseks. Euroopas pole teist sellist kohta nii rikka ajaloo, paljurahvuselise kultuuri, rikkaliku looduse, smaragdrohelise mere, suurepäraste puhkekohtade ja külalislahkete hotellidega. Sitsiilia on müütide ja legendide piirkond: Homerose ja Vergiliuse sõnade kohaselt elasid just nimelt siin kunagi kükloobid. Sellele saarele on jätnud oma jälje mitu tsivilisatsiooni, see oli erinevate rahvaste kokkusaamis-ja kokkupuutekohaks. Sitsiilia on sild Aafrika ja Euroopa vahel. Ega vanad kreeklased ei nimetanud Sitsiiliat „päikeseliseks saareks“ niisama. Sitsiilia lumivalged rannad ei jää millegi poolest alla Itaalia mandriosale, lisaks need imelised kaljud väikestes lahtedes, suursugused mäed, suurepärane teenindus hotellides, klubides ja diskoteekides saare tervel rannikul ja otse loomulikult huvitavad, sisukad ekskursioonid.

 

Ilm: Kliima Sitsiilias on üks kõige pehmemaid kogu Euroopas. Rannikualadel valitseb tüüpiline Vahemere kliima: pehme vihmane talv ja palav suvi. Suplushooaeg kestab maikuust kuni novembrini.

Keskmised vee- ja õhutemperatuurid

KUU

V

VI

VII

VIII

IX

X

ÕHK

22

28

35

38

27

21

VESI

18

22

24

27

25

20

 

NB! Tšarterlennud Tallinnast, ümberistumisega Vilniuse lennujaamas! Lennud väljuvad reedeti!

Lisainfot reisipakettide kohta leiate Tartu Reisibüroost aadressil Aleksandri 8, Tartu ja tel. 734 4190

info: 52 58 426